EN

CN

person-paying-with-its-credit-card(1)(1)

آموزش استعلام مالکیت دستگاه کارتخوان

 در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چگونه مالکیت دستگاه کارتخوان مورد نظر را بیابید. اولین و مهم ترین مرحله برای استعلام دستگاه کارتخوان، داشتن رسید تراکنش مربوط به تراکنش مورد نظر می باشد. چرا که اطلاعات شناسایی مربوط به دستگاه کارتخوان مورد نظر روی آن نوشته شده. حال برای شما سوال می شود که برای انجام این کار نیاز به چه اطلاعاتی داریم؟ در بخش بعد به این سوال شما عزیزان پاسخ داده ایم.

موارد مورد نیاز برای استعلام مالکیت دستگاه کارتخوان

برای اینکه بتوانید استعلام بگیرید که دستگاه کارتخوان برای چه فروشگاهی بوده یا آدرس آن کجاست، می بایست شماره پایانه دستگاه پوز دستگاه مربوط را داشته باشید. شماره پایانه را نیز میتونید از روی برگه ی تراکنش بدست آورید.(در اکثر رسید های تراکنش شماره پایانه در قسمت بالایی برگه رسید قرار دارد.)

راه های استعلام مشخصات دستگاه کارتخوان

برای استعلام مشخصات فروشگاه مالک دستگاه کارتخوان سه راه وجود دارد که به ترتیب ساده بودن در بخش زیر آورده شده است:

آدرس روی رسید:

برخی از رسید های تراکنش، دارای مشخصات فروشگاه مربوطه می باشند. پس اگر این مورد را بررسی نکردید حتما این کار را بکنید زیرا ساده ترین راه ممکن همین می باشد.

کد پستی روی رسید:

اگر آدرس نبود، وجود کد پستی را بررسی کنید. اگر کد پستی وجود داشت می توانید از طریق اداره پست برای دریافت آدرس اقدام کنید. اما توجه داشته باشید که اداره پست میتواند برای در اختیار گذاشتن آدرس مربوط به کد پستی، از شما نامه و دستور قضایی طلب کند.

مراجعه به بانک:

میتوانید با مراجعه به بانک و اعلام شماره پایانه مربوط به دستگاه کارتخوان مورد نظر، از بانک آدرس و مشخصات مربوط را بخواهید اما توجه داشته باشید که بانک میتواند برای اسعلام مالکیت کارتخوان مورد نظر و اعمال اطلاعات مورد نظر به شما، نامه و دستور قضایی طلب کند.

اگر شماره پایانه دستگاه کارتخوان مربوط را نداشتیم چه کنیم؟

تمامی مواردی که در بالا گفته شد بر این اساس بود که شما رسید مربوط به تراکنش مربوط را در دست داشته باشید. اما اگر رسید تراکنش را نداشتید چه کنید؟ راه حل این مشکل هم نزد ماست. دو راه حل برای انجام این کار وجود دارد که در بخش بعد به صورت کامل گفته شده است.

دیگر راه های بدست آوردن شماره پایانه کارتخوان مورد نظر

لیست گردش حساب:

شما میتوانید با مراجعه بانک، لیس تراکنش های خود را دریافت کرده و با تشخیص اینکه کدام تراکنش، تراکنش مربوطه می باشد، شماره پایانه مربوطه را دریافت کنید. سپس می بایست باز به مراحلی که در قسمت بالا گفته شده عمل کنید.

موبایل بانک:

اگر اپلیکیشن موبایل بانک دارید می توانید تمامی تراکنش های خود را در آن پیگیری گنید. از این طریق میتوانید بررسی کنید که تراکنش مورد نظر روی چه پایانه فروشگاهی انجام شده و شماره پایانه آن را برداشت کنید.