EN

CN

14

نحوه گرفتن گردش حساب از دستگاه کارتخوان به چه شکل است؟

همان طور که در ابتدا گفته شد، نحوه گرفتن گردش حساب از کارتخوان با هدف مدیریت بهتر تراکنش های مالی یک فروشگاه، شرکت یا هرمکانی که دارای دستگاه پوز است، انجام می‌شود. گرفتن گردش حساب در انواع مختلف دستگاه های کارتخوان می تواند به روش های مختلف انجام گیرد.

اما آنچه مهم است استفاده از یک فرایند مشابه در همه دستگاه های کارتخوان است که با درک آن ها می توان این کار را در دستگاه های مختلف به راحتی انجام داد.

برای این کار کافیست:

دستگاه خود را روشن کرده و دکمه منو را فشار داده و فروشگاه مدنظر را انتخاب کنید. سپس رمز فروشگاه را وارد کرده و دکمه تایید را فشار دهید.

شما در اصل به نوعی گزارش نیاز دارید، پس گزینه گزارشات را انتخاب و مجدد تایید را فشار دهید. در این قسمت وارد ریزتراکنش ها شده و دکمه تایید را فشار دهید.

در این قسمت دو گزینه تراکنش های موفق و ناموفق وجود دارد که اتفاقا راهنمای خوبی برای فروشنده است تا از تعداد تراکنش های ناموفق خود نیز اطلاع یابد.

به هر حال ما برای گرفتن گردش حساب از کارتخوان نیازی به تراکنش های ناموفق نداریم. پس گزینه تراکنش های موفق را انتخاب کرده و و آن را تایید می‌کنیم.

حال با توجه به نوع گزارشی که مدنظر داریم آن ها را انتخاب و مجددا گزینه تایید را میفشاریم. ( منظور از نوع گزارش، گزینه های خرید، پرداخت قبض، خرید شارژ و موارد دیگر است).

پس از مرحله انتخاب گزارش تاریخ و ساعت را در کارتخوان ثبت کرده. تا با توجه به آن گردش حساب خود را به دست آوریم.

زیرا ممکن است گردش حساب یک ساعت اخیر، یک روز اخیر و یا حتی چند روز اخیر را نیاز داشته باشیم. پس از وارد کردن تاریخ و ساعت تراکنش ها، تعداد تراکنش هایی که را می خواهید مشاهده کنید انتخاب و در نهایت تایید را بزنید.

اگر نسخه چاپی گردش حساب را لازم دارید دکمه سبز رنگ مربوط به آن را فشار دهید. تا رسید شما چاپ گردد.

با این کار به راحتی می توانید تراکنش ها را مشاهده و بررسی کنید. و از صحت و انطباق آن ها با رسیدهای فروش خود اطمینان یابید.

همچنین تمامی اطلاعات را به صورت دقیق و جزئی تر مانند شماره کارت مشتری (شش رقم اول و چهار رقم آخر کارت)، مبلغ خرید، شماره پایانه، تاریخ و زمان (به صورت ساعت، دقیقه و ثانیه) شماره پیگیری و غیره ارائه می‌دهد.